Kenya Kahve 250 Gr

Ürün Kodu : KENYA250
150,00 TL
Seçiminiz :
Öğütme Şeklini Seçiniz :

Kenya Kahve yoğun lezzeti ile ortaya çıkan oldukça özel bir kahve türüdür. Yüksek yaylalarda, kızıl toprak ile yetiştirilir. Böylelikle kızıl toprak, kahve çekirdeklerine meyvemsi ve aromatik bir tat verir. Bu kahveler oldukça yüksek asiditeye sahiptir. Bu özelliği ile şarap gibi yoğun ve özel bir tat sunar. Farklı boyutlar ile ithal edilmektedir. Aynı zamanda Kenya filtre kahve çekirdekleri oldukça canlı ve parlak renklere sahiptir. Kenya Kahve, Afrika’da üretilen çok popüler bir kahve çeşididir. Kenya Kahve, özellikle ülkenin batısında yaygın olarak yetiştirilir ve sıcak ve nemli iklim koşullarına uyum sağlar. Bu kahve, yüksek miktarda asitliğe sahip olmasıyla tanınır ve tat olarak çok dengeli ve lezzetlidir. Genellikle kahve için en iyi özellikler arasında sayılır ve kahve dünyasında oldukça popülerdir. Ayrıca, Kenya Kahve’nin üretiminde sıkça kullanılan yöntemler arasında “özel ölçüler” ve “peeling” yöntemleri bulunur. Bu yöntemler sayesinde, Kenya Kahve’nin özel tat ve lezzet özellikleri ortaya çıkar.

Bu kahve, Kenya dağının çevresinde üretilmektedir. Kahve üretimi ülkenin ekonomisine oldukça fazla katkı sağlamaktadır, üretilen mahsullerin %90’dan fazlası ihraç edilmektedir. Kenya dağının toprakları mineral açısından oldukça zengindir ve bu zenginlik kahve çekirdeklerine geçer. Kenya kahve Kasım ve Aralık aylarında hasat edilir.

Nitelikli kahve kavramının ve kahve tiryakilerinin oldukça fazla olduğu bu dönemde, bu kahve oldukça özel bir yere sahiptir. Kahve üretimi için oldukça değerli olan Kenya topraklarından evlerinize ulaştırmayı hedeflediğimiz bu özel kahve dünya çapında en iyi kahvelerdendir. Firmamız, bu özel deneyimi size en kaliteli, özenli ve cazip şekilde ulaştırmak için çalışmaktadır.  Bu özel kahve türünü daha detaylı inceleyelim.

Kenya Filtre Kahve Özellikleri

Kenya kahvesinin çekirdekleri dünyanın en kaliteli çekirdeklerindendir. AA kalitedeki kahveler, dünyanın en parlak çekirdeklerinden birine sahiptir. Orta derecede kavrulur. Pekmez, yasemin ve kırmızı meyvelerle aroması oldukça zengin bir tadıma sahiptir.

Şarap ve çayda ne kadar önemliyse, kahve yetiştirirken de rakım oldukça önemlidir. Yüksek rakımda yetişen bitkiler daha dayanıklı ve besin ile dolu olurlar. Bu doluluk, yüksek rakımda yetişen kahve çekirdeklerinin daha şekerli ve mineralli olmasını sağlayarak tadını eşsiz kılar. Firmamız size 1750 metre rakımda yetiştirilen eşsiz kahve çekirdeklerini sunuyor.

%100 Arabica çekirdeklerine sahip olan Kenya kahve oldukça zengin bir lezzettir. Aşırı sert veya yumuşak bir aroması yoktur, içimi dengelidir. Üstelik belirgin bir asidite oranına sahiptir. Asidite oranının yüksek olması, kahveye şarabımsı bir aroma vermektedir. Bu özel tat, kahve uzmanları tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Çünkü bu kadar yoğun ve özel bir aroma çoğu kahve türünde bulunmuyor. Kısacası Kenya filtre kahve özellikleri mükemmel bir aromaya sahip olup çok lezzetlidir.

Dünya kahvelerini evlerinize getiren İsaoğlu Kahve olarak size bu özel lezzeti, en avantajlı fiyatlar ile sunarak, herkesin deneyimlemesini hedefliyoruz. Son derece zorlu şartlarda yetişen bu özel tat, kahve keyfinize kalite katacaktır.

Kenya Filtre Kahve Nasıl?

3 farklı boyutta ithal edilen bu kahve türü, çekirdek boyutu büyüdükçe daha yüksek aromaya sahip olur. Bu boyutlar; E (Elephant), PB (Peaberry) ve AA’dır. AA Kenya kahve parlak kırmızıya dönük çekirdekleri ile oldukça yoğun aromaya sahip kaliteli bir kahve türüdür. AA türündeki kahve, en büyük kahve çekirdeklerine sahiptir. Dolayısıyla tadımı da o kadar aromatiktir.

Kenya filtre kahveyi french press biçiminde satın aldığınızda, demlemesi oldukça kolaydır. Tükettiğinizde damakta meyvemsi ve şarap gibi asidik bir tat bırakır. Yoğun bir aromaya sahiptir, ancak ağır bir sertlikte değildir. Orta sertliğe sahiptir. Yüksek rakımlarda özenle yetiştirilen bu kahvenin çekirdeklerini özenle kavurup sizlere sunuyoruz. Kahvelerin yetiştirildiği rakım yükseldikçe, aromaları ve asidite oranları da aynı derecede yükselir. Bir kahvenin kalitesini buradan anlayabilirsiniz.

Bu gurme kahve, Aberdare Dağlarının eteklerinde ve çevresindeki platolarda, volkanik toprakların yoğun mineralleri ile yetiştirilmektedir. Bu kadar özel olan bu kahvenin hasat ve işlemesi de bir o kadar zor ve zahmetlidir. Ayrıca bu gurme kahveyi teslim alıp, özenle kavuruyoruz. Orta derecede kavrulan kahve çekirdeklerini, titiz bir biçimde paketleyip adresinize gönderiyoruz.

Bu güzel ve özel deneyimi en güzel şekilde yaşayabilmeniz için, Kenya kahve demlemesi için yapacağınız en doğru adımlara bir göz atalım:

  1. Suyu kaynattıktan sonra hemen kullanmayın, birkaç dakika dinlendirin.
  2. French press şeklinde satın aldığınız kahvenizden, 1 çorba kaşığı French pressinize ekleyin.
  3. Dinlendirdiğiniz suyu kahvenin üzerine ilave edin ve kahvenizi 4-5 dakika demlemeye bırakın.
  4. Sonrasında kahvenizi servis ederek, bu özel deneyimin tadını çıkarın.

Kenya Kahve Hasat ve İşleme

Çift fermantasyon yöntemi ile işlenen Kenya filtre kahve bu işleme tekniği ile lezzetine büyük katkı sağlamaktadır. Çift fermantasyon, kahve çekirdeklerinin iki kez yıkanmasıdır. İlk yıkama kahveyi genel toprak ve minerallerden ayırır, ikincisi ise kurutma öncesi güzel bir temizlik sağlamış olur.

Fermantasyon işlemi bitince, yoğunluk testi yapılır. Dibe batmayan, havada kalan çekirdekler ayrıştırılır. Yalnızca dibe batan en yoğun kahve çekirdekleri yoğunluk testinden geçer. Yoğunluk testinden geçen Kenya kahve çekirdekleri, 24 saatlik bir nemlendirme için başka bir depoya gider. Bu nemlendirme işlemi, kahve çekirdeğinin sahip olduğu amino asitleri ve proteinleri güçlendirir.

Daha sonra çekirdekler, tam güneşin altına koyularak 6 saatlik bir ön kurutmaya maruz bırakılır. Bu ön kurutma asıl kurutma için yardımcı niteliktedir, dış kabukların çatlamasına yardımcı olur. Asıl kurutma ise bir veya iki hafta sürer. Bu süreçte kahve çekirdekleri oldukça fazla kurur ve kabuğundan kurtulur.

İşlemesi bu kadar zahmetli olan Kenya kahve büyük emek gerektirmektedir. Bu işlemlerin hepsi el emeği ile yapılmaktadır. El emeği pahalı bir üretim şeklidir ve bu durum kahveyi daha da özel kılar.

Kenya Filtre Kahve Yorum

Kenya filtre kahveyi tüketen kişiler, oldukça aromatik ve eşsiz bir tada sahip olduğunu vurgulamışlardır. Kenya filtre kahve özellikleri arasında en önemli nokta; sert bir kahve değil, daha çok aromatik olmasıdır.  Meyvemsi aromasını oldukça net bir şekilde ağız hissedersiniz. Hatta bazı tüketiciler baharat notası aldıklarını belirtmişlerdir.

Orta derecede sertliğe sahip olan kahveler arasında en çok talep görenlerden birisi Kenya kahve olmuştur. Müşteriler tarafından en çok tüketilen tür AA’dır. İsaoğlu Kahve ile, kahvenizi dilediğiniz öğütme şeklinde satın alabilirsiniz. Öğütme şekillerimiz şu şekildedir; chemex, frenchpress, kâğıt filtre, öğütülmemiş çekirdek ve V60’tır. En çok tercih edilen öğütme türü ise french press’dir. Çünkü demlemesi çok daha kolaydır.

Bu arada Kenya filtre kahve sadece müşteriler tarafından değil, kahve uzmanları tarafından da oldukça fazla tercih edilen bir kahve çeşididir. AA kahve parlak, canlı renkteki çekirdekleri ile oldukça özel ve kaliteli bir türdür. 1970’ten beri hizmetinizde olan İsaoğlu Kahve ile bu lüks lezzeti en cazip fiyatlar ile deneyimleme şansı elde edinin.

Kenya Kahve Tadım Notları

Kahve çeşitleri arasında oldukça özel bir yere sahip olan Kenya kahve tadım notlarından bahsedelim. Yoğun asiditeye sahiptir, bu durum kahveye şarabı andıran bir alt nota vermektedir. Pekmez, yasemin, kırmızı meyveler ve özellikle greyfurt notalarına sahiptir. Çekirdekleri oldukça parlaktır. Yüksek rakımda yetişiyor olması, kahve çekirdeklerinin içinde daha çok şeker olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple Kenya filtre kahve tatlılığa da sahiptir.

Son olarak, içimi dengelidir, aşırı sert veya yumuşak değildir. Sönük bir kahve çeşidi değildir oldukça canlıdır. Eşsiz yoğunluktaki aroması ile dünyadaki en iyi 5 kahve türü arasında yer alır. Dünya kahvelerini en özenli şekilde sizin bardaklarınıza sunmak için çalışıyoruz. Sonuçta uygun fiyat ve lezzeti ile Kenya kahve kalitesini de sizlere sunmaktan memnunuz.

Ağırlık (Kg)
0
Ürün Açıklaması
İşlem
Yıkanmış, Güneşte Kurutulmuş
Aroma
Pekmez, Kırmızı Meyve
Gövde
Orta
Asidite
Yüksek
İçim - Sertlik
Dengeli
Rakım ( Mt )
1600 - 1800 mt
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.