Kahve Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
11.06.2023

Kahve Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kahve makinesi; evde, işyerinde ya da okulda pratik ve hızlı bir şekilde kahve yapmak için tercih edilen, son zamanların en popüler ev ve ofis eşyalarından biri haline gelmiştir. Teknolojinin birçok farklı şekillerde geliştiği ve evrildiği göz önüne alındığında kahve makinesi çok farklı şekillerde kahve yapmak üzerine tasarlanmışlardır. Sizler için derlediğimiz bu makalede kahve makinesi için ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Türk Kahve Makinesi

Genç, yaşlı herkesin adeta vazgeçilmez bir tadı haline gelen Türk kahvesini pratik bir şekilde yapmak için kullanılan Türk kahvesi makinesi ile sizler de evde, ofiste ya da okulda pratik bir şekilde Türk kahvesi yapabilirsiniz. Türk kahvesi lezzeti ve manevi anlamı ile birlikte birçok fayda da sağlamaktadır:

 • İçerdiği kafein ile birlikte uyarıcı etkiye sahip olan Türk kahvesi sabah saatlerinde veya gün ortasında kendinize gelmenizi sağlar
 • Kilo vermeye yardımcı olduğu gibi vücudu zinde tutmanızı da sağlar
 • Ayrıca az bilinen bir özelliği de nefes almanızı kolaylaştırmanın yanında astım gibi solunum hastalıklarının riskini de azaltır.

Filtre Kahve Makinesi

Kahve hiç şüphesiz günlük hayatımızın bir parçası haline gelen bir içecektir. Evde, okulda ya da iş yerinde hızlı ve pratik bir şekilde filtre kahve yapmak için filtre kahve makinesini kullanabilirsiniz. Filtre kahve makinesi kullanarak istediğiniz miktarda filtre kahve yapabilir ve uzun soluklu tüketebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Türleri

Aynı çalışma mekaniğine sahip olan filtre kahve makineleri çeşitli özelliklere göre birden fazla türlerde üretilmektedir. Bu kapsamda ele aldığımızda en basitinden filtre boyutuna göre kahve makineleri en çok üretilen filtre kahve türleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Şu an için üretilen filtre kâğıdı boyutuna göre 2 ve 4 numara şeklinde isimlendirilen iki tür filtre kahve makinesi türü vardır.

Kahve Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle damak zevkinize göre 2 veya 4 numaralı filtre kahve makinesi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken diğer noktalar da şu şekilde sıralanabilir:

 • Filtre boyutu: 2 veya 4 numaralı filtre boyutların seçebilirsiniz. 4 standart boy iken 2 numara daha küçük boyutlar içindir.
 • Kâğıt ya da metal filtre: Kağıt filtreler çok daha iyi süzme yapar fakat tek kullanımlıktır. Metal filtreler tam tersi
 • Filtre kahvesi karafı: cam veya termos karaflar bulunmaktadır. Cam karaf daha sıcak ve ısıtıcı elektrikli sisteme sahiptir. Termos karaf ise elektrikten tasarruf sağlar böyle bir sistemi yoktur.
 • Zamanlama fonksiyonu: İstediğiniz zaman çalışmaya başlamanız için makinede bulunan bir özelliktir. Her filtre kahve makinesinde bulunmaz.
 • Su tankı boyutu
 • Çıkarılabilir su tankı özelliği
 • Sıcak su tutma kapasitesi
 • Filtre kahve makinesi kahve öğütücüsü
 • Kireç önleyici özellik: Su ile sürekli çalıştığını düşünürseniz eğer, kireç önleyici filtre kahve makinesi için kireç önleyici özelliğini göz önünde bulundurmalısınız.
 • Damlama emniyeti: filtre kahve süzülürken damlama emniyetinin olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi durumda cam krafın altında bulunan ısıtıcıya sürekli damla düşer.

Kahve Makinesi Fiyatları

Birçok farklı şekillerde üretilebilen filtre kahve makineleri sahip olduğu özelliklere göre farklı bir fiyatlandırmaya sahiptir. Filtre kahvesi içeriğinde yukarıda bulunan tüm özellikler bir arada bulunabilir ya da tercihen tüm özelliklerin bulunmadığı filtre kahve makinesi seçilebilir. Filtre kahve makinesi özelliğine göre filtre kahve makinesi fiyatları da bu bağlamda farklılık gösterir.

Arçelik Kahve Makinesi

Filtre kahve makinesi denilince akla gelen önemli markaların başında gelen Arçelik filtre kahve makinesi ile istediğiniz aroma ve tatta filtre kahveyi istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Birçok farklı şekilde üretilen filtre kahve makinesi türü ile bütçenize uygun Arçelik filtre kahve makinesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Arçelik kahve makinesi türleri içerisinde Türk kahvesi makinesi de tam olarak damak tadınıza hitap edecek türden makinelerdir.

Karaca Kahve Makinesi

Kahve makinesi sektörünün bir diğer önemli marka isimlerinden birisi de Karaca kahve makinesidir. Karaca kahve makinesini filtre kahve ya da Türk kahvesi seçenekleri ile tercih edebilir ve evinizde yer verebilirsiniz. Birçok farklı şekillerde tercih edebileceğiniz Karaca kahve makinesi ile enfes tatlarda kahveler sizleri bekliyor.

Fakir Kahve Makinesi

Türk kahvesi ve filtre kahve makinesi seçenekleri ile karşınıza çıkan Fakir kahve makinesi ile evinizde, okulunuzda ya da ofisinizde enfes kahveler yapabilirisiniz. Yukarıda sıralanan özelliklerinin hepsini ya da bir kısmını bulunduran bütçenize göre farklı Fakir kahve makinesini tercih edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak için Kahve Kavurma Dükkanımızı ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.