Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Filtre Kahve Fiyatları ve Çeşitleri

Filtre kahve kültürü oldukça yaygındır. Her alanda kahvenin izlerine rastlamak mümkündür. Özellikle filtre kahvenin geniş bir tüketici profili olduğunu söylemeliyiz. Kahvenin incecik öğütülmüş haline filtre kahve denilmektedir. İsaoğlu Kahve olarak sizlere en lezzetli filtre kahveyi sunuyoruz. Filtre kahvenin gerçek tadına varmak için kaliteli ve  iyi demlenen  bir kahveden içeceğinizi yapmanız gerekir.

Ayrıca kaliteli bir kahve muhteşem ve enerjik bir gün yaşamanızda ki en büyük etken olabilmektedir. İsaoğlu Kahve olarak sizlere en kaliteli kahveyi uygun fiyat avantajı ile sunmaktayız. Lezzetli bir kahveyi uygun fiyatlardan satın alamayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü firmamız bunu mümkün kılmaktadır.

Filtre Kahve Nedir?

Bu kahve türü dünya da yaygın olarak tüketilen ve en çok sevilen kahve türlerinden biri olmaktadır. Birçok ülkenin kahvesi ise dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kahve çekirdeğinin ince bir hale getirilmesi sonrası oluşmaktadır.  Ancak istediğiniz kahve çekirdeklerini öğüterek de filtre kahve yapabilirsiniz.

Bu kahve rivayetlere göre 1908 yıllarında Almanya’da keşfedilmiştir. Kahve severler, özel araçlar ve makinalar ile bu kahvenin en iyi halini yaparlar. Sıcak veya soğuk şekilde tüketebilirsiniz. Önemli bir özelliği ise siyah ve köpüksüz şekilde olmasıdır. Daha yumuşak bir içim isteyen kişiler de genellikle süt ile tüketmektedir. Kafein içermesi sebebi ile uyanıklık hissi sağlamaktadır.

Kahve içince gerçekten tat ve lezzet almak istiyorsanız seçtiğiniz kahveye ve nereden aldığınıza dikkat etmeniz gerekir. İsaoğlu Kahve olarak herkesin lezzetli kahve içmesini sağlamak için 7/24 aktif olarak çalışmaktayız. En lezzetli filtre kahve seçeneklerini bulmak ve almak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Farklı ülkelerin en lezzetli kahvelerini sizler için derledik. Kahvesi ile meşhur olan birçok ülkenin en beğenilen ve kaliteli kahvelerini uygun fiyatlarla bulmak oldukça zor gibi görünse de firmamız sizlere bu hizmeti de sunmaktadır.

Doğru Filtre Kahve Nasıl Seçilir?

Lezzetli kahve içebilmek için doğru kahveyi almanız gerekir. Kahve seçiminiz sırasında kahvenin öğütülme büyüklüğüne dikkat etmeniz gerekir. Demleme aracınıza uygun büyüklükte kahve seçmeniz önemlidir. Örneğin french press için daha kalın öğütülen kahve tercih etmeniz gerekir. Kavrulma ve dinlenme tarihi doğru olan kahveler, kahvenin tadını artırmanızda yardımcı olmaktadır. Doğru kahveyi bulmak için dikkat etmeniz gereken iki unsur bu şekilde olmaktadır.

Her demleme yöntemine uygun ve doğru tarihte kavrulan filtre kahvelere firmamız aracılığı ile ulaşım sağlayın. Sizler için en doğru kahveyi seçiyor ve en iyi kahveyi bulmanız için hizmet veriyoruz. Firmamızın sizlere sunduğu ürünlere güven duyun ve rahatlıkla tüketin.

Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

En önemli noktalardan biri de bu kahvenin nasıl yapıldığıdır. Çünkü kahvenin nasıl yapıldığı lezzetini belirleyen en büyük unsurdur. Lezzetli kahve için en uygun kahveyi seçtiyseniz gerisi de oldukça kolay olmaktadır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki kahve demlenir. Ayrıca pişirme gibi bir durum söz konusu değildir. Kahveyi demlemek için birçok alternatif bulabilirsiniz. Seçtiğiniz alternatiflerin kendine göre bir püf noktası vardır. Bu noktalara dikkat edilmesi durumunda en lezzetli kahve deneyimini yaşayabilirsiniz.

Her yöntemde mükemmel sonuçlar yakalamak mümkündür. Çünkü sizlere sunduğumuz enfes kahveler aracılığı ile nasıl yaparsanız yapın kahvenin en güzel haline ulaşacaksınız. Kahve makinası, french press ve V60 gibi malzemelerle kahvenizi demleyebilirsiniz. Kahve demlemek bir sanattır. Aynı zamanda sabır işidir.

Kimi kişiler filtre kahve demlemeyi sakinlemek ve rahatlamak için bile tercih etmektedir. Makinada kahve yapmak daha kolay bir seçenek olarak görünse de makinayı tercih etmek istemeyen kişilerde vardır. Demlenen kahveyi görmek ve kokusunu tüm alanda hissetmek için V60 tercih edilmektedir.

Filtre Kahve Neye İyi Gelir?

Kahve denilince akla gelen Türk kahvesinden sonraki seçenek genellikle filtre kahve olmaktadır. Her yaştan insanın severek tükettiği kahvenin faydaları, zihin sağlığından metabolizmaya kadar uzamaktadır. Filtreden geçirilen ve oldukça lezzetli olan kahvenin faydaları ise şu şekildedir:

  • Zihin açar.
  • Vücuda zindelik sağlar.
  • Kilonuzu korumaya ve daha fazla kalori harcamanıza olanak sağlar.
  • Alzheimer ve Parkinson gibi nörolojik hastalıkların riskini azaltabilir.
  • Karaciğer hastalıklarına karşı korur.
  • Kalp hastalıklarına iyi gelebilir.
  • Kolesterolü dengeler.
  • Tip 2 diyabete karşı koruyucu etki gösterir.
  • Konsantrasyonu artırır.
  • Depresyon riskini azaltır.

Filtre Kahve Günde Kaç Bardak İçilmeli?

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan filtre kahve yağlı süt veya şeker eklenmeden tüketildiğinde sağlığa birçok fayda sağlar. Bu bağlamda günlük kahve tüketimi uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Günlük kafein tüketiminin ortalama 300 ila 400 mg olması gerekmektedir. 500 miligramı aşan kafein tüketimi vücudunuza fayda sağlamamaktadır.

Ayrıca kahvenin yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama bir fincan kahvede 80 ila 200 mg kafein bulunmaktadır. Dolayısıyla günlük ideal miktarda kafein tüketerek sağlığa olan faydalarından yararlanabilirsiniz. Filtre kahve tüketmeyi seven kişiler günlük ortalama 3 veya 4 fincan kadar içebilir.

250 ila 500 gramlık paketlerde sunduğumuz kahve seçeneklerine göz atmak için hemen ‘Filtre Kahve’ kategorisine göz atabilir, birbirinden farklı aromaya sahip olan kahve seçeneklerinden seçim yapabilirsiniz.

Filtre Kahve Özelliği Nedir?

Kahve çekirdeklerinin öğütülerek en ince haline ulaşmasıdır. Sıcak su ile demlenen kahvenin oldukça hoş bir kokusu bulunmaktadır. Köpüksüz ve siyah renkte olan filtre kahvenin tadı ise Türk kahvesine göre daha serttir. Kuruyan kahve çekirdekleri, demleme yöntemine uygun şekilde öğütülmektedir. Daha sonra cold brew, french press, kâğıt filtre, filtre kahve makinesi, moka pot, syphon ya da chemex kullanılarak demlenmektedir.

Damla demleme yöntemlerinden en bilineni ise öğütülmüş kahve üzerine sıcak dökmektir. Kahve çekirdeklerinin hangi kalınlıkta çekildiği, suyun sıcaklığı, kahve çeşidi ve kullanılan filtre materyali ile kişisel tercihlerde değişiklik göstermektedir. Sonuç olarak aromayla birlikte yağ asitleri süzülerek filtre kahveyi ortaya çıkarmaktadır.

Filtre kahvenin en bilinen özelliği ise akışkan ve berrak bir görünüme sahip olmasıdır. Kahve çeşitlerinde kalite, kahvenin çekirdekleri, suyun ve filtrenin özelliklerine göre değişmektedir. Her zaman taze kahve tüketilmesi gerekir. Kahveyi demledikten sonra çok fazla bekletmeden tüketilmelidir. Filtrelenerek içimi kolay hale gelen kahve tekrar kullanılmamalıdır.

Hazır paketli olarak sizlere sunulan öğütülmüş kahve seçeneklerine göz atabilir ve hemen sepetinize ekleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı kahve seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca taze ve hijyenik paketlemelere verdiğimiz önem sayesinde kahvenizi güvenle muhafaza edebilirsiniz.

Filtre Kahve ile Türk Kahvesi Aynı Mı?

Öncelikle kahve çeşitleri demlenme yöntemine göre filtre kahve ve boiled (kaynatılmış) kahve olarak ayrılır. Öğütülmüş kahve, demlenen ve posasından ayrılan anlamına gelmektedir. Boiled kahve ise posasıyla birlikte kaynatılarak süzülmeden tüketilmektedir. Türk kahvesi, boiled kahve kategorisinde yer almaktadır.

Filtrelenen kahve ve Türk kahvesinin öğütülme derecesi farklıdır. Türk kahvesi daha bebek pudrası kıvamında öğütülme işleminden çıkarken, filtre kahveler daha kalın öğütülmektedir. Dolayısıyla Türk kahvesi kıvamında öğütülen bir filtreli kahvenin demlenmesi aynı değildir. Kahve partikülleri daha küçük olduğu için filtrenin içinden geçerken kolaylıkla fincana aktarılacaktır.

Öğütülmüş kahve; toplanan kahve çekirdeklerinin uygun bir makine yardımı ile belirli bir inceliğe ulaşana kadar öğütülmesi şeklinde elde edilmektedir. Dolayısıyla Türk kahvesinden farklıdır. Türk kahvesi kaynatılarak demlenmektedir. Ancak filtre yardımıyla süzülen ya da damıtılan kahve ise oldukça farklı bir tada sahiptir. Filtreleme yöntemiyle posasından ayrılan kahve ile Türk kahvesi aynı değildir.

Türk kahvesi ile öğütülmüş kahve seçeneklerine sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. En lezzetli, kaliteli ve uygun fiyatlı kahve alternatiflerini inceleyebilir, hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Evde Filtre Kahve Nasıl Demlenir?

En sevilen içeceklerden biri olan filtre kahvenin demleme şekli lezzet açısından oldukça önemlidir. Çeşitli aromalara sahip olan filtre kahvelerin çekirdek türüne göre aroması bulunmaktadır. İster soğuk isterseniz de sıcak olarak tüketebileceğiniz kahvenin çekirdeklerinin lezzetini kaybetmemesi için doğru adımlarla bir demleme işlemi yapmalısınız. Filtre kahve; makinesiz, cezve, filtre makinesi ya da french press ile hazırlanabilmektedir. Öğütülmüş olarak hazır paketli kahveyi evde kendiniz en lezzetli şekilde tüketmek için kolaylıkla demleyebilirsiniz.

Evde öğütülmüş kahve demlemek için çeşitli aromalara sahip olan kahve seçeneklerini incelemek için ilgili kategorideki ürünlere bakabilirsiniz. Kolay ve pratik kullanım sunan paketli kahve seçeneklerimizle sizlerle en taze ve kaliteli ürünleri buluşturmaya devam ediyoruz.

French Press Yöntemi

Evde kahve hazırlamak için en sık kullanılan yöntem french press’tir. Bu yöntemle kahvenin yanı sıra bitki çayları da demleyebilirsiniz. Öğütülmüş kahveyi önce french press’e koyun ve ardından sıcak su ekleyin. Filtre kahveyi demlerken kesinlikle soğuk su eklememelisiniz. Kahveyi demlerken kullanılan sıcak su ise kaynar su olmamalıdır. Kaynayan su kahvenin yanmasına sebep olmaktadır. Sıcak suyu kaynattıktan sonra 1 dakika bekleyerek ideal sıcaklığa ulaşabilirsiniz. Kullanacağınız french press ve fincanları sıcak sudan geçirerek soğuk etkiyle kahveyi buluşturmamanız önemli bir püf noktadır.

Her bir fincan için ortalama 1,5 tatlı kaşığı filtre kahveye sıcak su ekleyerek demleyebilirsiniz. 15 saniye bekledikten sonra yaklaşık 1 dakika boyunca kahveyi hızla karıştırmalısınız. Filtre kahve bu sayede kabararak kıvam almaya başlayacaktır. Kalan suyu da kahvenin üzerine yavaş yavaş gezdirerek son kez karıştırın. French press’in, süzme görevi görecek üst aparatını kapatarak yaklaşık 4 – 5 dakika bekletip süzdürmeye başlayabilirsiniz. Kahveniz hazır olacaktır. Eğer daha sert içimli bir kahve tüketmek isterseniz kahve oranını arttırabilirsiniz. Aksine daha yumuşak içimli bir tat isterseniz de süt eklemeyi tercih edebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Yöntemi

Demleme şekilleri arasında yer alan diğer bir yöntem ise filtre kahve makinesidir. Her içimde birebir aynı tadı yakalamak isteyen tüketiciler, kahve makinesini tercih etmektedir. Kahvenin sertliğine göre su ve kahve miktarını ideal miktarda ayarlamalısınız.

Makinesiz Demleme Yöntemi

Makinesiz kahve yapmak isteyenler ise filtre torbayı tercih etmektedir. Filtre torbaları, hızlı ve pratik şekilde kahve hazırlamak için bir alternatiftir. Kahve filtresi ve ip yardımıyla kahve hazırlayabilirsiniz. Öğütülmüş kahveyi kahve filtresine yerleştirip filtreyi bohça yapabilirsiniz. Ardından iple bağlayarak filtre torbasının içerisinde fincanı yerleştirin. Kaynar suyu yavaşça filtre torbasının üzerine dökerek yaklaşık 4-5 dakikada hazırlayabilirsiniz.

Cezve ile Demleme Yöntemi

Cezve ile filtre kahve yapmak isteyenler ise öncelikle suyu ortalama 80 derecede ısıtmalı ve kaynatmamalıdır. Ardından ocağı kapatıp kahveyi ekleyebilirsiniz. Kahve demleme süresi oldukça kısadır. 10-15 saniye kadar karıştırıp filtre kağıdına kahveyi dökebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.