Ethiopia Kahve 250 Gr

Ürün Kodu : ETHIOPIA250
150,00 TL
Seçiminiz :
Öğütme Şeklini Seçiniz :

Ethiopia’nın güzel topraklarından toplanan, eşsiz aroması ve lezzetiyle ünlü kahve. Keyifle içtiğin her fincan, uçsuz bucaksız kahve kültürünün zenginliklerini keşfetmeni sağlar. Ethiopia Kahve, dünyanın en eski kahve üretim bölgelerinden biridir ve dünya çapında tanınan lezzeti ile ünlüdür.

Ethiopia Kahve Özellikleri

Bu kahve çekirdekleri genellikle yüksek dağlarda yetiştirilir ve özellikle Yirgacheffe, Harar ve Sidamo bölgelerinde üretilir. Ethiopia Kahve, çok yönlü bir lezzet profili sunar. Genellikle hafif ve orta asitli, tatları arasında üzüm, taze meyve, çiçek, kakao ve karamel bulunur. Ayrıca kahve, yüksek kaliteli çekirdeklerin kullanılması nedeniyle büyük bir aroma ve derinlik sunar.

Bu kahve, çekirdeklerinin özenle seçilmesi ve yavaş pişirilmesi nedeniyle, filtre kahve olarak mükemmel bir seçimdir. Ayrıca espresso ve French Press gibi çeşitli kahve yapma yöntemleri ile de mükemmel sonuçlar alınabilir. Overall, Ethiopia Kahve, lezzetli, aroma ve derinlik dolu bir kahve için tercih edilen bir seçimdir.

Etiyopyalı kahve üreticilerinin kahve üretiminde kimyasal madde kullanmadıkları bilinmektedir. Çünkü gerek iklimi gerekse de volkanik toprakları, kahvenin kendi kendine yetişmesine olanak verecek kadar iyidir.

Toplanan kahvelerin büyük kısmı güneşte kurutularak ya da yıkamaya tabi tutularak işlenir. Güneşte kurutulanlardan tatlı bir meyve tadı alınırken, yıkanan çekirdeklerden ise narenciye tadı alınır.

Yıkanmış Ethiopia kahvelerinden verimli bir içim keyfi almak için Chemex ile demlemek daha iedal olacaktır. Meyvemsi tadlara erişmek için ise ince filtre kağıt kullanarak V60 demleme yöntemini tercih edebilirsiniz.

Ethiopia kahve demleme konusunda bir püf noktası isterseniz, soğuk demleme yöntemini de öneririz.

Ethiopia Kahve Tadım Notları

Ethiopia Kahve, çok yönlü bir lezzet profili sunar. Tatlar arasında genellikle üzüm, taze meyve, çiçek, kakao ve karamel gibi tatlar bulunur.

Üzüm: Çekirdeklerin üzüm gibi tatları, genellikle Yirgacheffe bölgesinde yetiştirilen çekirdeklerde daha yoğun olarak bulunur.

Taze meyve: Taze meyve aroması, genellikle Harar ve Sidamo bölgesinde yetiştirilen çekirdeklerde daha yoğun olarak bulunur. Bu tatlar arasında çilek, böğürtlen, çilek gibi tatlar bulunur.

Çiçek: Çekirdeklerin çiçek aroması, genellikle Yirgacheffe bölgesinde yetiştirilen çekirdeklerde daha yoğun olarak bulunur. Bu tatlar arasında gül, papatya, lavanta gibi tatlar bulunur.

Kakao: Çekirdeklerin kakao aroması, genellikle Harar ve Sidamo bölgesinde yetiştirilen çekirdeklerde daha yoğun olarak bulunur.

Karamel: Çekirdeklerin karamel aroması, genellikle Yirgacheffe bölgesinde yetiştirilen çekirdeklerde daha yoğun olarak bulunur.

Ayrıca Ethiopia Kahve, yüksek kaliteli çekirdeklerin kullanılması nedeniyle büyük bir aroma ve derinlik sunar. Bu kahve, çekirdeklerinin özenle seçilmesi ve yavaş pişirilmesi nedeniyle, filtre kahve olarak mükemmel bir seçimdir.

Ağırlık (Kg)
0
Ürün Açıklaması
İşlem
Güneşte Kurutulmuş
Gövde
Orta
Asidite
Orta
İçim - Sertlik
Dengeli
Rakım ( Mt )
1400 - 1600 mt
Aroma
Çikolata
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.